Марина Прищепа - викладач Комп'ютерної Академії ШАГ м.Житомир.
Про себе: останні 8 років свого життя я фотографую. Змогла перетворити улюблену справу в роботу, уже 2 роки ділюсь практичними навичками та творчими інсайтами зі студентами Комп’ютерної академії ШАГ на курсі «Цифрова фотографія».
Я люблю життя і основним критерієм у виборі сфери моєї діяльності є саме вільний час; гнучкий робочий графік; оточення, сформоване з цілеспрямованих людей і я дуже рада, що можу собі дозволити працювати в такому форматі.
Курс «Цифрова фотографія», як правило, викладається студентам, що прийшли в академію отримати спеціальність Графічний Дизайнер, мало хто з них ставить собі за мету буди фотографом. Тому, перше, що я маю зробити для них – це «закохати» їх в свій предмет.
Для них і для читачів даного блогу:
Вміння фотографувати як Суперздібність
1. Фотографія – це спосіб самовираження
Не кожна людина з камерою – фотограф, але кожен з нас, фотографуючи, знімає автопортрет. В перекладі французької «Кадр» це рамка і ми самі вирішуємо, яку подію, людину, предмет, почуття, частину тіла, тощо взяти в рамку, виділити, зупинити у вічності. При обробці фотографій обираються або прибираються кольори, за допомогою знімків розказуються історії, передаються емоції, зберігаються важливі моменти життя. Тож навчившись фотографувати, кожен з нас може втілити своє бачення світу в цифрову, аналогову, друковану форми і ділитись ними з оточуючими, говорячи без слів.
2. Фотографія – шлях до прийняття себе
Секрет фотогенічності, як на мене, зовсім не в наближеній до загальноприйнятих стандартів красі. Під час роботи я зустрічала багато вродливих людей, краса яких зникала одразу ж з початком позування. Я думаю, що вдалі фотографії ми отримуємо коли їх герой приймає себе і є собою. Любить себе, дозволяє собі жити своїм життям. І лише тоді можна побачити (і показати за допомогою фото) шалену внутрішню красу, яка не має параметрів чи правил, але заворожує, притягує і змушує затримати погляд (навіть в наш, перенасичений візуальним контентом, час). Воно однозначно того вартує, це копітка робота над собою і кожна хороша зйомка – як маленька подорож, з якої ти завжди повертаєшся трошечки іншим.
3. Фотографія – ключ до порозуміння з вашою аудиторією
Перейдемо до практичних переваг. І поговоримо про аватарки – наші віртуальні обличчя. Хороші фотографії сприяють хорошому продажу. Вашого продукту, ідей, проектів. Лояльність до компанії або особистого бренду починається з фотографій. Усім відомо, що немає другого шансу справити перше враження, тому, навіть маючи звичку делегувати обов’язки, не варто нехтувати базовими вміннями робити хороші фото.
4. Фотографія вчить бачити світло
Світло – дуже важливий інструмент при створенні фотографій, важливий майже як модель фотокамери чи з ваш емоційний стан. Бачити світло і розуміти його природу – чудова навичка, яку можна розвинути в собі. І тоді уже світ сприймається дещо інакше. Навчитись можна за допомогою постійної практики – потрібно весь час звертати увагу на світло, на те, як воно лягає на предмети і відокремлює їх від тіні. Цей скіл має побічну дію: з часом ви починаєте бачити світло у всьому і позитивніше сприймаєте життя.
5. Фотографія завжди тримає вас в тонусі
Технологічний прогрес не стоїть на місці і вам завжди важливо бути в курсі останніх тенденцій, розробок, течій. Треба, як у Керрола: «Бігти щодуху, лише щоб залишатись на місці». При цьому не втратити себе, чуяти тимчасові тренди і не піддаватись їм, творити в практичному середовищі. Ви апріорі не можете бути поганою людиною, якщо ви хороший фотограф. І навколо вас формується відповідне оточення. Яку б сферу діяльності ви обрали, вміння фотографувати – це чудова додаткова грань вашої особистості.