Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Бізнес Аналітик в IT - все про професію

Редакція IT STEP Academy

Освіта для дорослих

Менеджмент

29.12.2022

5869 переглядів

Одна з найоплачуваніших професій у сучасному світі – це IT-аналітик. Це професія, в якій необхідно поєднувати цілу низку навичок з галузі інформаційних технологій, фінансів та маркетингу. Робота IT-аналітиком також означає високий престиж та широкі можливості просування по службі. Ось як виглядає щоденна робота ІТ-аналітика.

Хто такий IT-аналітик?

Що робить бізнес аналітик у IT? Це людина, яка здійснює аналітичні процеси щодо можливості впровадження різних IT-рішень у компанії з метою підвищення ефективності конкретних процесів або впровадження автоматизації.

IT-аналітик повинен постійно стежити за тим, щоб проекти виконувались відповідно до керівних принципів, і, у разі виявлення помилок у роботі окремих додатків, розпоряджатися про впровадження коректуючих процедур. Щоб стати IT-аналітиком, необхідно володіти відповідними якостями. Насамперед, ви повинні бути проникливим, відповідальним та сумлінним.

Завдання бізнес-аналітика в IT

Системний аналітик в IT бере активну участь у процесі розробки та впровадженні нових систем та програм, тим самим сприяючи досягненню бізнес-цілей, поставлених вищим керівництвом. У цій важливій ролі аналітик IT-систем повинен постійно аналізувати широкий спектр даних та інформації, щоб забезпечити виконання процесів відповідно до вказівок.

 IT-аналітик у співпраці зі своїми керівниками визначає фактичні потреби компанії, а потім вказує, як вони можуть бути досягнуті та змінені відповідно до існуючих умов. Важливо розуміти, що неможливо визначити конкретне коло обов'язків, які виконує щоденно аналітик.

IT-аналітик повинен очікувати, що характер його роботи сильно відрізнятиметься. На обсяг обов'язків сильно впливає, наприклад, стадія проектів та інших починань у компанії. Також важливо знати, які особливості роботи є на конкретному робочому місці.

Кар'єра бізнес-аналітика в IT

Перш ніж стати IT-аналітиком, потрібно здобути першу або другу вищу освіту. Але кар'єру бізнес-аналітика в IT можуть зробити навіть ті, хто вивчав спеціальності, які зовсім не пов'язані з цією галуззю. Найбільші шанси на працевлаштування мають люди, які отримали диплом у таких галузях, як телекомунікації та комп'ютерні науки. Багато роботодавців цінують кандидатів, які можуть похвалитися дипломом про вищу освіту у галузі бізнес-аналітики чи процесів впровадження IT.

Працівнику початкового рівня, який обіймає посаду IT-аналітика, на початковому етапі доручається робота з колегою, який допомагає йому самостійно виконувати обов'язки бізнес-аналітика в IT. На жаль, багато компаній вимагають, щоб кандидати на посади початкового рівня мали досвід роботи у галузі не менше шести місяців. Як його одержати? Найкращий спосіб — участь у студентській практиці чи оплачуваних стажуваннях.

Коли IT-аналітик працює у своїй компанії вже деякий час і послідовно вдосконалює свої компетенції та навички, у нього з'являється шанс отримати просування на більш високі позиції. Це може бути, наприклад, керівник групи або менеджер проекту. На пізнішому етапі можливо навіть просування на більш високий управлінський рівень.

Варто знати, що добрим способом розвитку кар'єри є відкриття власного бізнесу. У цьому випадку IT-аналітик може виконувати різноманітні завдання бізнес-аналітика в IT для багатьох компаній, що є шансом заробити навіть більше грошей, ніж при роботі по найму.

Чи є на ринку вакансії для IT-аналітиків?

Кількість пропозицій про роботу для IT-аналітиків залишається дуже високою вже багато років. Попит на аналітиків, як і раніше, перевищує їхню фактичну кількість на ринку праці. Це робить пошук роботи надзвичайно простим.

Компанії, що шукають співробітників, намагаються залучити їх не тільки високою зарплатою бізнес-аналітика, але й різними зручностями, такими як страховка, абонементи в спортзал, службовий автомобіль та багато іншого.

Майбутнє професії IT-аналітика

Усі експерти галузі прогнозують, що роль професії продовжуватиме зростати найближчими роками. Це разом зі зростаючим прогресом сучасних технологій та їх впровадженням навіть у невеликих компаніях. Попит на IT-аналітиків не зменшиться, а скоріше навпаки.

В даний час бізнес-аналітики у сфері IT вже є одними з найбільш затребуваних фахівців на світовому ринку праці. Люди, які обирають кар'єру в цьому напрямку, не скаржитимуться на низьку зарплатню бізнес-аналітика.

Обов'язки IT-аналітика

Бізнес-аналітика IT іноді називають посередником, основне завдання якого — спілкуватися як із бізнес-замовниками, так і з розробниками та створювати нитку порозуміння між ними. IT-аналітик бере участь у всьому проекті, а не лише в одній його частині.

Першим завданням аналітика є зустріч із замовником, під час якої представник цієї компанії визначає свої вимоги до розробки, наприклад, веб-сайту або конкретної системи. IT-аналітик збирає всі дані та пропозиції від клієнта, а потім передає їх команді розробників.

IT-аналітик створює весь проект і його концепцію разом з командою, що складається з програміста, системного архітектора, графічного дизайнера, UX-дизайнера (тобто людини, яка піклується про винятковий досвід користувача даного сайту, тобто про функціональність, візуальність сумісності на мобільних пристроях).

IT-аналітик контролює весь процес створення сайту або системи, як зі змістовної, так і з візуальної та технічної сторони. Аналітик співпрацює з тестувальниками, основним завданням яких є перевірити, як функціонує дана система, знайти помилки, а потім подати звіти. Варто зазначити, що коло обов'язків бізнес-аналітика в ІТ значною мірою залежить від розміру компанії та конкретного проекту, а також від правил, що переважають на цьому підприємстві.

Робота IT-аналітика вимагає не лише хороших технічних навичок та знань про функціонування веб-сайтів та систем, але й високого рівня м'яких навичок. Аналітик постійно спілкується з багатьма людьми, котрі співпрацюють у межах того чи іншого проекту.

Тому комунікація має бути ефективною і на найвищому рівні, щоб весь проект відповідав потребам клієнта. IT-аналітик також спілкується з клієнтом, тобто зовнішньою компанією, та збирає вимоги і будь-які коментарі, що виникають у ході проекту.

Тому аналітик має бути комунікабельною людиною, яка вміє слухати і говорити, відкритою для змін та пропозицій. Здатність аналітично і логічно мислити та вирішувати проблеми також має велике значення. Бізнес-аналітики дбають про якість кожного проекту і повинні нести повну відповідальність, адже саме на них зазвичай падають будь-які проблеми, пов'язані з неправильним дизайном того чи іншого елемента сайту або незадоволенням клієнта.

Зарплата бізнес аналітика та можливості кар'єрного зростання

Бізнес-аналітик у сфері IT поєднує сферу бізнесу, програмування та інформатики. Робота IT-аналітика відповідальна та сповнена щоденних викликів, але стрес компенсується високими зарплатами. Часто, необхідною умовою тим, хто мріє про таку роботу, є науковий ступінь, тобто ступінь у галузі інформатики та економіки. Також потрібне гарне знання англійської мови, відповідальність та працелюбність.

Заробіток IT-аналітика дуже високий, він легко може сягати 5 тисяч доларів і навіть більше. Згідно зі звітами, середня зарплата бізнес-аналітиків у сфері IT становить близько 2500 доларів. Молодший IT-аналітик на початку кар'єри заробляє до 1500 доларів, але з досвідом зарплата збільшується. Наступний кар'єрний рівень – здобуття незалежної посади, яка дозволяє розвивати власні проекти.

Люди з багаторічним досвідом роботи можуть виступати як старші бізнес-аналітики, обіймаючи керівні посади. У цій ситуації ще одним завданням бізнес-аналітика IT є контроль за роботою підлеглих, їхнє навчання та підбір для них відповідних проектів.

Можливості кар'єрного зростання для IT-аналітиків дуже високі, оскільки багато компаній потребують професіоналів на цю посаду. Існують різні шляхи для бізнес-аналітиків, і один з них — гібридна роль, яка є поєднанням двох або більше дисциплін. 

Бізнес-аналітики, які знають основи програмування, можуть навчатися далі та поєднувати різні ролі у команді. Поєднання ролі аналітика та UX-дизайнера також є дуже гарною ідеєю. IT-аналітики можуть навчатися постійно, адже в IT-індустрії багато що змінюється щороку, тобто з'являються нові мови програмування, створюються нові графічні движки. Тому IT-аналітику дуже важливо бути гнучким і готовим набувати нових знань та досвіду.

Бізнес-аналітик у ІТ - як їм стати? Навчання

Бізнес-аналітики зазвичай приходять з одного із двох світів — світу технологій чи світу бізнесу. Представники світу технологій — це люди з освітою в галузі ІТ, які від початку планували кар'єру аналітика або перекваліфікувалися з інших ІТ-професій (тестувальники, розробники, фахівці з впровадження тощо). Окрему групу складають аналітики без освіти в галузі ІТ, які раніше працювали фахівцями в конкретних галузях і мають великі знання.

Повністю освоїти професію бізнес-аналітика ви можете на нашому курсі Бізнес-аналітик в IT.

Вивчайте теоретичні основи професії системного аналітика в IT

Плануючи кар'єру бізнес-аналітика, не зайвим буде ознайомитися з теорією та спеціальною термінологією. Основа у вигляді добре структурованих теоретичних знань дозволить легко та ефективно навчатися, включаючи практичне володіння конкретними техніками та інструментами. Знайомство з такими передовими методами ще на початку кар'єри дозволить уникнути поширених помилок і досягти високого рівня професіоналізму.

Фокус англійською мовою

Плануючи кар'єру бізнес-аналітика, ви повинні зробити ставку на відмінне знання англійської мови з кількох причин. По-перше, на ІТ-ринку існує безліч компаній та проектів, де англійська мова є основною мовою спілкування. Навіть якщо проект повністю реалізується в Україні, він часто призначений для закордонного ринку, бо деякі зацікавлені сторони знаходяться в іншій країні. Без англійської мови бізнес-аналітику буде складно виконувати свою роль.

Друга важлива причина полягає в тому, що більша частина галузевих публікацій та цінних джерел доступна лише англійською мовою. Деякі видання перекладені більш-менш вдало, але краще читати їх в оригіналі.

Заходи та зустрічі

Існує безліч зустрічей та заходів. Їх список можна знайти на відповідних сайтах та у профілях Facebook. Зазвичай такі заходи включають коротку лекцію, яка знайомить із темою, та дискусію між учасниками. Це завжди можливість провести цікаву та продуктивну дискусію, почути інші погляди чи дізнатися про досвід інших людей. Блоги також є чудовим джерелом знань.

Навчання: курси на бізнес-аналітика в IT

Ринок навчання, присвячений бізнес-аналітиці, невпинно зростає. Деякі з навчальних курсів дозволяють підготуватися до складання сертифікаційних іспитів або отримати заліки для отримання сертифікату.

Перша робота: фінансовий аналітик в IT та інші напрямки

Останній крок на початку кар'єри бізнес-аналітика – це отримання відповідної роботи. Деякі компанії вимагають кілька років досвіду роботи, що є досить проблематичним для людей, які починають кар'єру.

На щастя, ситуація змінюється, і, можливо, в результаті зростання попиту компанії будуть більш відкритими для людей, що тільки починають працювати як бізнес-аналітик. Компанії, готові прийняти на роботу фінансових аналітиків в IT-початківців, можна знайти на порталах, де публікуються пропозиції про роботу у сфері ІТ. Ваше завдання - ще на етапі співбесіди показати рівень знань та навичок, а також бажання постійно рости і розвиватись як ІТ-аналітик. Багатьом компаніям важливо бачити, що ви не збираєтесь зупинитись у своєму розвитку і прагнете постійно здобувати нові знання.

Підсумовуючи вищесказане, щоб стати бізнес-аналітиком у сфері IT, вам необхідно:

  • Почати з набуття базових теоретичних знань.

  • Визначити можливі прогалини та спробувати їх закрити.

  • При виборі навчання зверніть увагу на навчальну програму та зіставте її зі своїми очікуваннями.

  • Читати рекомендовану літературу на такі теми, як: моделювання, співпраця із зацікавленими сторонами, методи збору та опису вимог тощо.

  • Пройти сертифікацію – це підтвердить ваші знання.

  • Вивчити англійську мову — вона може знадобитися, коли ви почнете працювати як бізнес-аналітик

 Все лише у ваших руках.Автор:

Редакція IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Що таке CSS і для чого потрібен веб-розробнику

Написати HTML-розмітку документа — це лише невеличка частина щоденних завдань веб-розробника в конкретному проекті. Якщо ви знаєте, що таке HTML, які теги використовуються в розмітці і як правильно писати документ — переходьте до наступного етапу.

Написати HTML-розмітку документа — це лише невеличка частина щоденних завдань веб-розробника в конкретному проекті. Якщо ви знаєте, що таке HTML, які теги використовуються в розмітці і як правильно писати документ — переходьте до наступного етапу.  В статті розповімо, що таке CSS з нуля: як влаштований його код і як прописати стилі в дусі гуру-розробника, а не новачка після безкоштовних інтенсивів. Що таке CSS Кожен HTML-документ має базові параметри для тегів. Наприклад, розташування параграфів для тега [p], точки для ненумерованих списків і ліні

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Як знайти мотивацію вчитися, якщо вона пропала при навчанні

Часто люди загоряються ідеями: навчитися програмувати, взяти клієнта на фрілансі або перейти з офісу на віддалену роботу. Це чудове і виправдане бажання: хочеться побільше грошей, визнання і самоповаги.

Часто люди загоряються ідеями: навчитися програмувати, взяти клієнта на фрілансі або перейти з офісу на віддалену роботу. Це чудове і виправдане бажання: хочеться побільше грошей, визнання і самоповаги.  Але на кожному етапі потрібно докладати зусиль: написати список завдань, пройти курс або самому шукати клієнтів. Це тернистий шлях. Згодом розумієш, що завдання дається не так просто. Стає менш цікаво. А ще курс не потягнути, часу немає. А де шукати першого клієнта? У цей час мотивація на навчання або роботу вирішила пограти в хованки. Н

ШАГ логотип

Хто такий моушн-дизайнер і чим він займається

Відеоконтент збільшує продажі: дослідження показує, що двоє з трьох користувачів подивилися рекламу і купили продукт. Допомагає чарівна паличка — моушн-дизайн.

Відеоконтент збільшує продажі: дослідження показує, що двоє з трьох користувачів подивилися рекламу і купили продукт. Допомагає чарівна паличка — моушн-дизайн. Розповідаємо на прикладах: хто такий моушн-дизайнер і чому його роботи затребувані скрізь — від ТБ до презентацій Apple. Хто такий моушн-дизайнер Перенесемось у дитинство. У цей час деякі дітлахи робили перший моушн-дизайн. Хоча про це не здогадувалися. Крім футболу, класиків і плювання з ручок, було кумедним малювати всілякі каракулі. Наприклад, взяти зошит, і на куточку аркуша

ШАГ логотип

Програмування

Що таке CMS і як її правильно вибрати

Якщо ви ніколи не чули про CMS, але зараз це потрібно - стаття допоможе розібратися: чим відрізняється Wordpress від Joomla, де відкривати інтернет-магазин і як вибрати CMS для клієнта.

Кому знадобляться знання про CMS Якщо ви ніколи не чули про CMS, але зараз це потрібно - стаття допоможе розібратися: чим відрізняється Wordpress від Joomla, де відкривати інтернет-магазин і як вибрати CMS для клієнта. 👉 CMS знадобиться для роботи, хобі в Інтернеті або розваг щонайменше в чотирьох ситуаціях: Клієнт просить зробити сайт. Часто розробка сайту на CMS швидша, ніж робити проект з нуля. Вистачить дизайну і верстки, а додавати статті клієнт може сам або з контент-менеджером.  Ви — контент-менеджер, редактор і копірайтер. Більшість інфор

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ви мрієте, щоб ваша дитина з усмішкою йшла на уроки? Якщо відповідь ТАК - IT’S SCHOOL саме для вас!?

Детальніше