Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як почати свій шлях в ІТ

IT STEP Academy

29.12.2022

5758 переглядів

Світ цифрових технологій розвивається щоденно. Нейронні мережі, штучний інтелект, розумні гаджети – все це щільно входить у життя сучасної людини. Хороші фахівці в IT-сфері стають популярнішими, а інтерес до неї - вищий.

Як же потрапити до галузі IT? З чого розпочати шлях у світ комп'ютерних технологій? Спробуємо відповісти на ці запитання.

Ким можна стартувати у IT-сфері

Перед тим, як визначатися з видом діяльності, запитайте себе, чим більше хочеться займатися. ІТ - це не завжди програмування. Тут багато спеціалізацій, де цінуються вміння дизайнера, маркетолога, потрібні знання з менеджменту тощо. Умовно можна розділити цю сферу на 2 частини: професії, де потрібно писати код, та спеціалізації, де навички програмування не потрібні.

Якщо хочете працювати з кодом і займатися розробкою програмного забезпечення, слід звернути увагу на основні спеціалізації в IT.

 • Front-End/Back-End/Full-stack-розробник. Ці фахівці працюють з дизайном сайту, версткою та анімуванням. Також до списків завдань входить: робота з базами даних, внутрішньою логікою сайтів та серверів.

 • QA спеціаліст та тестувальник ПЗ. QA інженер відповідає за контроль якості під час розробки програмного забезпечення. Його завдання - стежити, щоб не виникало помилок та багів у роботі. Цю спеціалізацію часто плутають із тестувальником ПЗ, але тестувальник перевіряє вже готовий продукт, він не бере участі у розробці.

 • Mobile Developer та Game Developer. Ці фахівці займаються розробкою та створенням комп'ютерних та мобільних ігор. Ідеальна професія для тих, хто хоче брати участь у створенні крутих ігрових проектів!

 • DevOps engineer працює з етапами створення продукту. Ця професія поєднує безліч інших: розробник ПЗ, адміністратор, тестувальник, розробник тощо. DevOps інженер також впроваджує інструменти для автоматизації та прискорення робіт на всіх етапах

Легше стартувати на позиціях тестувальника ПЗ та Front-End-розробника. Для цих професій вимог набагато менше, ніж для того ж DevOps Engineer. Також для технарів це можливість "протестувати" та "приміряти" на себе нову професію.

Люди, які не хочуть мати справу з кодами та програмуванням, але їх цікавить перспектива роботи в ІТ, можуть розглядати інші професії, яких є чимало у цій сфері.

Наприклад:

 • IT-рекрутер, HR-фахівець

 • Project Manager

 • Графічний, Web-дизайнер

 • Digital-маркетолог

 • Sales Manager

 • Бізнес

 • Аналітик, Product Manager.

Тут ведеться робота з людьми, проектами, дизайном. Вищеперелічені професії підходять людям організованим, творчим, з аналітичним мисленням та організаторськими здібностями.

Як вибрати IT-спеціалізацію

Після визначення конкретної ніші (програмування чи все, що пов'язані з розробкою), необхідно проаналізувати ще кілька чинників.

 • Визначення сильних сторін. Навички, які необхідні для обраної спеціалізації. Кожна вакансія у сфері комп'ютерних технологій має свої вимоги. Якщо вже є розуміння, де саме хочеться працювати, то достатньо просто промоніторити на сайтах пошуку роботи обрані вакансії.

Рекрутери в блоці "вимоги до претендента" часто вказують навички та знання, які будуть необхідні в роботі. Серед базових: бажане знання англійської в IT, усидливість (актуально для програмістів), високий рівень самомотивації та відповідальності.

 • Вибір курсів чи вищого навчального закладу. Важливим є блок, який розглянемо далі.

 • Аналіз затребуваності та популярності обраної професії. Слід оцінити, наскільки затребуваною та актуальною на ринку праці буде обрана спеціалізація.

Наступний крок – освоєння нової професії.

Як почати навчання в IT

Як ризикнути змінити сферу діяльності? Чи можна навчитися самостійно? Де навчають на айтішників? А якщо в мене не вийде? - Топ питань людей, які тільки вирішуються кардинально змінити своє життя. Декілька базових порад.

 • Варто заручитися підтримкою. У вас є знайомий програміст, який згоден пояснити ази та зорієнтувати на початкових етапах? Якщо так – здорово. Ні? Не варто засмучуватися. Ментора у сфері IT можна знайти на фріланс-біржах чи тематичних форумах.

 • Самостійне навчання. Перед тим, як йти на курси айтішників, можна початкову базу освоїти самостійно. У Мережі безліч підручників “для чайників”, також є всілякі безкоштовні курси та відео-уроки у Youtube. Важливо! Цей варіант підходить для усидливих та мотивованих людей. Самостійно отриманих знань може вистачити на виконання нескладних замовлень для програмістів, якими рясніють фріланс-біржі. Великих грошей там не заробиш, але для того, щоб набити руку і плавно перейти в IT варіант цілком підійде. Мінус самостійного навчання – відсутність системності. Часто новачки просто не знають, що й навіщо потрібно вивчати.

 • Професійні курси. Якщо книжок, ютуба та форумів вже недостатньо, можна піти на курси. Плюси такого навчання в тому, що можна освоїти нову ІТ-професію віддалено в онлайн форматі, без відриву від основної роботи. Якщо вибрати якісну, системну освіту, то перехід у нову собі сферу відбудеться плавно і без ривків.

Де шукати online-курси для програміста-початківця

Якісна комп'ютерна освіта- запорука швидкого “входження” у нову сферу. Вибираючи курси або онлайн-школу, слід орієнтуватися на популярність бренду, його специфіку, рівень освіти, який можна отримати та інші параметри.

Комп'ютерна академія ШАГ – найкращий вибір для здобуття професії в ІТ сфері. 22 країни, 166 філій по всьому світу, 2800 викладачів – захоплених своєю справою професіоналів – тут відкрито шлях у світ сучасних технологій. Шлях для кожного!

Саме тут кожен, хто думає, з чого розпочати навчання в IT, зможе отримати ґрунтовну профільну освіту та можливість працевлаштування.

У комп'ютерній Академії ШАГ можна здобути освіту за будь-якою спеціалізацією, яка відноситься до світу “айті”. Графіка та дизайн, Мережі та кібербезпека, програмування та безліч вузькоспеціалізованих курсів - ШАГ вже 20 років тримає пальму першості у світі навчання ІТ професій. З повним списком курсів можна ознайомитись за посиланням. Отримавши хорошу профільну освіту, можна розпочати пошук роботи. Але це вже тема іншої статті.

Відповіді на найпопулярніші запитання

Люди, які хочуть кардинально змінити сферу діяльності і знайти роботу в ІТ, часто стикаються з питаннями, що збивають їх з пантелику. Топ-5 найпопулярніших питань, які цікавлять претендентів.

 1. Тут велика конкуренція? Ніде "зачепитися"? Це питання логічне саме на піку популярності галузі сучасних технологій та програмування. Але багато охочих - ще не означає гарних спеціалістів. Промисловість завжди потребує талановитих айтішників, які "на відмінно" володіють інструментами у сфері розробки. Якщо приділити навчанню та напрацюванню практики достатньо часу – конкуренція буде не страшна.

 2. Айтішнік - це нудна робота в офісі? Як правило, it-фахівці працюють і вдома, і в офісі, і у будь-якому зручному місці. Це якраз той вид діяльності, де немає обов'язкової прив'язки до офісу.

 3. Ця робота не для гуманітаріїв? В "айті" постійно потрібні креативні продакт-менеджери, бізнес-аналітики та дизайнери, які мислять креативно та нестандартно. Розвиток у бік IT можливий і для тих, хто не любить математику та точні науки, але вміє спілкуватися з людьми, керувати проектами та організовувати роботу великих груп людей.

 4. Чи можна всьому навчитися самостійно? Якщо ціль – отримати високооплачувану посаду у великій компанії, то самостійно не вийде. Наприклад, Комп'ютерна академія ШАГ постійно вдосконалює свої програми навчання, адаптуючи їх до вимог роботодавців. Також студенти мають можливість влаштуватися на роботу ще під час навчання.

 5. Мені 30-40 років. Вже пізно щось міняти? Найпоширеніший страх. Але в цій сфері є безліч історій, коли люди приходили і в 30, і в 40, і в 50 років. Не вік - каталізатор успіху, а бажання та готовність діяти та отримувати результати.

Висновки

Підіб'ємо підсумки всього вищесказаного.

Отже, щоб потрапити до сфери комп'ютерних технологій, необхідно:

 • визначитися, чим хотілося б займатися;

 • проаналізувати ситуацію на ринку, подивитися, які професії найактуальніші;

 • вивчити базис (бажано), використовуючи для цього книги, тематичні форуми, YouTube, безкоштовні курси;

 • здобути якісну комп'ютерну освіту за обраною спеціалізацією;

 • зробити мінімальне портфоліо (можна виконувати нескладні замовлення на фріланс-біржах) і потім займатися пошуком роботи.

Кожен, хто хотів би реалізувати свій потенціал у сфері комп'ютерних розробок, має таку можливість. Потрібні лише: час, бажання та готовність працювати на результат.



Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Що таке CSS і для чого потрібен веб-розробнику

Написати HTML-розмітку документа — це лише невеличка частина щоденних завдань веб-розробника в конкретному проекті. Якщо ви знаєте, що таке HTML, які теги використовуються в розмітці і як правильно писати документ — переходьте до наступного етапу.

Написати HTML-розмітку документа — це лише невеличка частина щоденних завдань веб-розробника в конкретному проекті. Якщо ви знаєте, що таке HTML, які теги використовуються в розмітці і як правильно писати документ — переходьте до наступного етапу.  В статті розповімо, що таке CSS з нуля: як влаштований його код і як прописати стилі в дусі гуру-розробника, а не новачка після безкоштовних інтенсивів. Що таке CSS Кожен HTML-документ має базові параметри для тегів. Наприклад, розташування параграфів для тега [p], точки для ненумерованих списків і ліні

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Як знайти мотивацію вчитися, якщо вона пропала при навчанні

Часто люди загоряються ідеями: навчитися програмувати, взяти клієнта на фрілансі або перейти з офісу на віддалену роботу. Це чудове і виправдане бажання: хочеться побільше грошей, визнання і самоповаги.

Часто люди загоряються ідеями: навчитися програмувати, взяти клієнта на фрілансі або перейти з офісу на віддалену роботу. Це чудове і виправдане бажання: хочеться побільше грошей, визнання і самоповаги.  Але на кожному етапі потрібно докладати зусиль: написати список завдань, пройти курс або самому шукати клієнтів. Це тернистий шлях. Згодом розумієш, що завдання дається не так просто. Стає менш цікаво. А ще курс не потягнути, часу немає. А де шукати першого клієнта? У цей час мотивація на навчання або роботу вирішила пограти в хованки. Н

ШАГ логотип

Хто такий моушн-дизайнер і чим він займається

Відеоконтент збільшує продажі: дослідження показує, що двоє з трьох користувачів подивилися рекламу і купили продукт. Допомагає чарівна паличка — моушн-дизайн.

Відеоконтент збільшує продажі: дослідження показує, що двоє з трьох користувачів подивилися рекламу і купили продукт. Допомагає чарівна паличка — моушн-дизайн. Розповідаємо на прикладах: хто такий моушн-дизайнер і чому його роботи затребувані скрізь — від ТБ до презентацій Apple. Хто такий моушн-дизайнер Перенесемось у дитинство. У цей час деякі дітлахи робили перший моушн-дизайн. Хоча про це не здогадувалися. Крім футболу, класиків і плювання з ручок, було кумедним малювати всілякі каракулі. Наприклад, взяти зошит, і на куточку аркуша

ШАГ логотип

Програмування

Що таке CMS і як її правильно вибрати

Якщо ви ніколи не чули про CMS, але зараз це потрібно - стаття допоможе розібратися: чим відрізняється Wordpress від Joomla, де відкривати інтернет-магазин і як вибрати CMS для клієнта.

Кому знадобляться знання про CMS Якщо ви ніколи не чули про CMS, але зараз це потрібно - стаття допоможе розібратися: чим відрізняється Wordpress від Joomla, де відкривати інтернет-магазин і як вибрати CMS для клієнта. 👉 CMS знадобиться для роботи, хобі в Інтернеті або розваг щонайменше в чотирьох ситуаціях: Клієнт просить зробити сайт. Часто розробка сайту на CMS швидша, ніж робити проект з нуля. Вистачить дизайну і верстки, а додавати статті клієнт може сам або з контент-менеджером.  Ви — контент-менеджер, редактор і копірайтер. Більшість інфор

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ви мрієте, щоб ваша дитина з усмішкою йшла на уроки? Якщо відповідь ТАК - IT’S SCHOOL саме для вас!?

Детальніше